Par drošu un dzīvu ekonomiku.

(24.02.2021.)

Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija (LTRTA) un Auto Asociācija (AA) ir nosūtījusi kopīgu aicinājumu valdībai, noteikt 300 m2 izņēmumu specializētajām lauksaimniecības tehnikas un transporta, un to rezerves daļu tirdzniecības vietām un ļaut atsākt klātienes tirdzniecību no 2021. gada 1.marta.

Kā lauksaimniecības tehnikas, tā transporta tirdzniecības vietu specifika paredz lielas tirdzniecības telpas, kuru platība būtiski pārsniedz plānotos platības ierobežojumus 300m2, kas liedz tām atsākt klātienes tirdzniecību. Tai pat laikā, šīs jomas darba specifika nav pakļauta nekādiem pulcēšanās riskiem. Šo preču grupu tirdzniecība nav saistīta ar plaša patēriņa pieprasījumu, taču ir kritiski svarīga lauksaimniecības un uzņēmējdarbības sekmīgai darbībai. Tādēļ, ņemot vērā to, ka sākas aktīva sagatavošanās pavasara lauksaimniecības darbiem, kas paredz gan dažādu lauksaimniecības tehnikas un transporta vienību iegādi, gan esošo tehnikas vienību remontdarbus, lūdzam atļaut šo preču grupu tirdzniecību klātienē, specializētajās tirdzniecības vietās, kuru platība pārsniedz 300m2.

Tirgotāji apņemas nodrošināt visstingrākās epidomioliģiskās prasības, un spēj nodrošināt līdz pat 100m2 telpu uz vienu apmeklētāju. Tā pat, vēlamies norādīt, ka šī ir stratēģiski svarīga tautsaimniecības nozare, kas nodrošina arī vairāku simtu miljonu nodokļu ieņēmumus valsts budžetā. Un šo tirdzniecības vietu atvēršana ir kritiski svarīga ne tikai šo nodokļu ieņēmumu saglabāšanai, bet arī šo preču grupu gala lietotājiem, lai nodrošinātu lauksaimniecības un uzņēmējdarbības darbību, samazinot nepieciešamo valsts atbalsta apjomu ekonomikai, tai pat laikā neveidojot būtisku apdraudējumu epidemioloģiskajai situācijai.

Mūsu asociācijas kopumā apvieno vairāk kā 70 lielākos nozaru dalībniekus, lielākos nodokļu maksātājus, kuri nodarbina vairākus tūkstošus cilvēku. No mūsu nozaru darbības ir atkarīgs tas, vai mūsu klienti varēs sevi nodrošināt ar nepieciešamajiem pamatlīdzekļiem savas darbības nodrošināšanai un spēs izturēt šo krīzes laiku bez valsts atbalsta, tādēļ vēlreiz acinām noteikt 300m2 ierobežojuma izņēmumumu specializētajām tirdzniecības vietām lauksaimniecības tehnikas un auto transporta un to rezerves daļu preču grupām.

 

Latvijas lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija.

Auto Asociācija.